اختصاص ۲۵ هزار واکسن کرونا به آذربایجان شرقی

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز،محمدحسین صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت:در ۲۴ ساعت گذشته ۱۸ نفر بر اثر بیماری کرونا در استان جان خود را از دست دادند که این رقم بیشترین تعداد از شیوع بیماری تا به امروز است.

او با بیان اینکه یک هزار و ۴۵۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستندافزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۰۵ بیمار کرونایی در مراکز درمانی بستری شدند که قبلا این رقم را تجربه نکرده بودیم.

او ادامه داد: ۱۰۵ بیمار بستری در بخش‌های ویژه به دستگاه ونتیلاتور وصل هستند که هر لحظه ممکن است دچار مشکل شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز اظهار داشت: در هفته گذشته آزمایش کرونای بیش از ۶ هزار نفر مثبت بود که نسبت به هفته پیش از آن رشد ۳۵ درصدی داشت.

صومی گفت: شتاب شیوع بیماری نسبت به هفته اول و دوم فرودین ماه کمی کاهش یافته و امیدواریم با افزایش رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی به خصوص رعایت فاصله اجتماعی در هفته‌های آینده وضعیت بهتر شود.

او افزود: در شرایط خاص ۴ هزار تخت می‌توان به بیماران کرونایی اختصاص داد و اگر تعداد بیماران کرونایی نیازمند بستری بیش از این افزایش یابد بیمارستان‌های استان نخواهند توانست پاسخگو باشند.

اودر خصوص مرحله نخست واکسیناسیون نیز گفت: ۲۵ هزار واکسن به استان اختصاص یافته بود که ۸۳ درصد آن تزریق شده و با اختصاص ۲۳ هزار واکسن دیگر در طی ۲ هفته آینده تزریق دوز نخست به تمام کادر درمان انجام خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه مشاغل ردیف‌های ۲، ۳ و ۴ در شهر‌های قرمز تعطیل هستندگفت: متاسفانه شاهد عدم رعایت فاصله اجتماعی در مشاغل ردیف یک اعم از نانوایی ها، داروخانه‌ها و مطب‌های پزشکی هستیم که خود تبدیل به کانون انتشار ویروس شده اند.

انتهای پیام/

منبع:yjc.ir

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها