پایان بورس ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ / بازار روی خوش خود را نشان داد – تجارت نیوز

به گزارش تجارت‌نیوز، معاملات امروز بورس در حالی رقم خورد که شاخص کل در جهت روز گذشته خود گام برداشت اما با این تفاوت که تمامی گروه‌های بازار به رنگ سبز درآمدند؛ بر همین اساس نماگر اصلی تالار شیشه‌ای با افزایش ۳۸ هزار و دو واحدی که معادل ۲.۱ درصد این شاخص است رو‌به‌رو شد و در ارتفاع یک میلیون و ۸۲۰ هزار واحدی به کار خود خاتمه داد.

شاخص کل هم‌وزن نیز همسو با شاخص کل رفتار کرد و با افزایش ۲.۴ درصدی به سطح ۵۵۴ هزار و ۱۹۵ واحدی رسید. گفتنی است تابلو بورس اوراق بهادار تهران، حجم معاملات امروز را ۱۳ میلیارد و ۸۲۰ میلیون و ارزش معاملات را ۶ هزار و ۷۸۳ میلیارد تومان نشان می‌دهد.

ورود و خروج پول حقیقی

بررسی آمار مالکیت افراد حقیقی حکایت از ورود سرمایه حقیقی‌ها به بازار سهام دارد. شاخص ورود و خروج سرمایه در پایان بورس امروز، خبر از ورود ۴۶۰ میلیارد تومانی پول به بورس می‌دهد.

حجم مشکوک

بررسی معاملات بازار امروز نشان می‌دهد که سهم‌های زیر حجم مشکوک داشتند و به طور متوسط هشت تا ۹ برابر میانگین حجم ماه خود حجم خوردند. در جدول زیر M نشانه میلیون است.

24 اسفند 1401

بیشترین ارزش معاملات

در جریان معاملات امروز بازار، سه سهم شستا، وبملت و خودرو بیشترین ارزش معاملات و سهم‌های وبملت، شستا و خپارس بیشترین حجم معاملات را ثبت کرده‌اند. همچنین سهم فارس نیز بیشترین ارزش بازار را در اختیار خود گرفت.

سفارس با افزایش هفت درصدی بیشترین بازدهی روز را از آن خود کرد. در مقابل، غگلستا نیز با افت ۱۱ درصدی در جریان بازار امروز بدترین عملکرد را ثبت کرد.

ورود پول هوشمند

بیشترین خالص خرید حقیقی نیز به سهم‌های فسوژ، شستا و رانفور تعلق گرفت. همچنین سهم‌های رانفور، ارفع و تنوین نیز در جریان معاملات امروز ورود پول هوشمند داشتند. در سوی دیگر، فیلترهای بورسی نشان می‌دهند که نمادهای مبین، وتوشه و شاملا خروج پول هوشمند داشتند.

لازم به ذکر است بیشترین سرانه خرید حقیقی در سهم‌های لازما، وثخوز و واحیا رقم خورد. همچنین ومشان در جریان معاملات امروز بیشترین فشار تقاضا را ثبت کرد. در مقابل، بیشترین فشار عرضه نیز در نماد انرژی۱ بود.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه اخبار بورس بخوانید.

منبع:tejaratnews.com-تجارت نیوز

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها