تعرفه گاز روستائیان افزایش یافت؟ – تجارت نیوز

به گزارش تجارت‌نیوز، قبض گاز برای برخی از مشترکان روستایی از ۳۰۰ هزار تومان به ۶ میلیون رسیده و این درحالی است که بسیاری از این افراد توانایی پرداخت این قبوض را ندارند.

این در حالی است که بر اساس اعلام وزیر نفت تعرفه گاز ۶۵ درصد مشترکان تغییر نکرده و فقط کسانی از قبض گازشان شاکی شدند که نامتعارف مصرف می‌کردند.

علت افزایش تعرفه گاز روستائیان چیست؟

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی کمیسیون انرژی را مامور کرد تا علت افزایش چشمگیر قبوض گاز را بررسی کرده و گزارش آن را به صحن مجلس ارائه کند.

سید مرتضی حسینی در تذکری شفاهی در جریان جلسه علنی امروز مجلس، بیان کرد: قبض مشترکان گاز به ویژه مشترکان روستایی به یکباره از ۲۰۰ الی ۳۰۰ هزار تومان به ۲ الی ۶ میلیون تومان رسیده است. این اقدام شرکت گاز قابل قبول نیست و هیات رئیسه مجلس باید به این موضوع ورود کند تا اصلاح شود.

وی در ادامه اظهار کرد: افزایش لحظه‌ای قیمت ارز و مایحتاج ضروری مردم و انواع کالاهای صنعتی به ویژه خودرو، امان مردم را بریده است. مسئولان برای رفع این مشکل و فشاری که روی آحاد مردم به ویژه اقشار کم درآمد است سریعاً چاره اندیشی کرده و کشور را درست اداره کنند. مردم نجیب، مقاوم و وفادار ایران شایسته این نوع مدیریت و گرانی و فشار نیستند.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اتحادیه اروپا با اقدام نابخردانه تروریست نامیدن سپاه، تمام شاخص های اخلاقی، حقوقی و ارزش های بین المللی را مخدوش کرد، این رفتار باعث سرافرازی سپاه در سطح ملی و منطقه‌ای می شود.

عبدالرضا مصری که ریاست جلسه علنی مجلس را بر عهده داشت، در پاسخ به تذکر وی بیان کرد: با توجه به انتقادات تعداد زیادی از نمایندگان در خصوص افزایش قیمت قبوض گاز خانگی انتظار می‌رود کمیسیون انرژی جلسه‌ای برگزار کرده و گزارش آن را به صحن مجلس ارائه کند.

مردم توان پرداخت قبوض گاز را ندارند

نماینده مردم سراب در مجلس اعلام کرد که شرکت ملی گاز ایران بهای گاز مصرفی را افزایش داده و بسیاری از مردم کم درآمد شهرستان سراب توان پرداخت قبض گاز را ندارند.

درخواست رسیدگی فوری به این موضوع و کاهش بهای گاز مصرفی به قیمت قبلی از جمله موارد مهمی است که باید مسئولان شرکت ملی گاز به آن توجه کنند.

منبع: ایسنا

 

منبع:tejaratnews.com-تجارت نیوز

اشتراک با دوستان: اشتراک تلگرام تلگرام اشتراک واتس اپ واتساپ

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها