خبرگزاری فارس – آرامش در بازار ارز/ روند کاهشی قیمت سکه و دلار ادامه دارد

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در معاملات امروز بازار ارز در میدان و خیابان فردوسی، هر دلار آمریکا توسط صرافی‌ها با قیمت ۴۱۵۰۰ تومان خریداری و با قیمت ۴۲۱۰۰ تومان فروخته شد.

‌در مقابل صرافی‌ها هم نرخ‌گذاری‌های کاذب پس از برنامه ارزی روز گذشته بانک مرکزی بسیار کاهش یافت و دلال‌ها هم امروز خرید و فروش غیر رسمی دلار را در کانال ۴۲ هزار تومان انجام دادند.

مشاهدات خبرنگار فارس حاکی است دلالان انتظار کاهش قیمت دلار را دارند حتی به دوستان خود توصیه می‌کردند فعلا خرید انجام نشود‌

امروز هر یورو نیز در تابلوی صرافی‌ها ۴۲ هزار و ۹۵۰ تومان قیمت خورده است.

همچنین قیمت هر سکه بهار آزاد با عقب‌نشینی حدود ۲ میلیون و ‌پانصد هزار تومانی نسبت به روزهای اخیر امروز با قیمت ۲۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومانی عرضه می‌شود.

امروز نیم سکه با قیمت ۱۳ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان، ربع سکه با قیمت ۸ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و سکه گرمی با قیمت ۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان فروخته شد.‌

به گزارش‌ فارس، بانک مرکزی در راستای اجرای سیاست های جدید خود برای کنترل بازار ارز، نقش محوری به صرافی بانک ملی داده است؛ بر این اساس، همه صادرکنندگانی که بخشی از صادرات خود را به صورت اسکناس وارد می کنند، برای رفع تعهد ارزی باید ارز خود را به صرافی بانک ملی بفروشند. صرافی بانک ملی هم هر روز در بازار متشکل ارزی منابع ارزی خود را برای صرافی ها به حراج می گذارد.

پایان پیام/


منبع:farsnews.ir-خبرگزاری فارس

اشتراک با دوستان: اشتراک تلگرام تلگرام اشتراک واتس اپ واتساپ

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها