خبرگزاری فارس – عملکرد ۹‌ماهه تپسی زیر ذره‌بین: سود خالص ۴۴.۵ میلیارد تومانی در کنار رشد ۲۵ درصدی کاربران

اخبار شرکتها؛ تپسی در سال ۱۴۰۱ ماهانه به‌طور میانگین نزدیک به ۴۷ میلیارد تومان درآمد داشته است. تپسی در ۹ ماه سال ۱۴۰۱ به درآمد عملیاتی ۴۱۶ میلیارد تومانی دست یافته که نسبت به مدت مشابه سال قبل، بیش از ۲برابر شده است. سود خالص این شرکت نیز ۴۴.۵ میلیارد تومان گزارش شده است.

تعداد رانندگان تأییدشده و مسافر ثبت‌شده این شرکت نیز نسبت به دی‌ماه سال گذشته به‌ترتیب رشدی ۳۵ و ۲۵ درصدی داشته است.

صورت‌های مالی میان‌دوره‌ای ۹ماهه تپسی در کدال خبر از درآمد عملیاتی ۴۱۶ میلیارد تومانی برای این شرکت دارد. این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشدی ۱۳۸ درصدی داشته است. به‌نظر می‌رسد توسعه جغرافیایی و کاهش اثر کرونا ازجمله اصلی‌ترین دلایل این رشد درآمد است.

سود خالص تپسی در ۹ ماه ابتدایی امسال به بیش از ۴۴.۵ میلیارد تومان رسیده. سود خالص این شرکت در کل سال ۱۴۰۰ حدود ۱۹ میلیارد تومان گزارش شده بود.

براساس گزارش تپسی، «کمیسیون سفر» اصلی‌ترین راه درآمدی این شرکت است که طی ۹ ماه امسال نزدیک به ۴۰۰ میلیارد تومان بوده است.

تپسی میزان درآمد از کمیسیون سفر را برای سه ماه پایانی سال ۱۴۰۱ در حدود ۲۴۹ میلیارد تومان و برای بهار ۱۴۰۲ در حدود ۲۵۳ میلیارد تومان برآورد کرده است.

درآمد این تاکسی آنلاین تا پاییز ۱۳۹۸ روندی روبه‌رشد داشت، اما شیوع کرونا ضربه بزرگی به کسب‌وکار این شرکت زد. با گذر از پیک‌های کرونا و گسترش واکسیناسیون در کشور، روند درآمدی تپسی نیز صعودی شده است و طی سه‌ماهه پاییز به ۱۶۰ میلیارد تومان رسیده که رکوردی قابل‌توجه برای این شرکت است.

عبور تعداد مسافر ثبت‌شده تپسی از ۲۲.۵ میلیون

جدیدترین داده‌های تپسی براساس گزارش تفسیری ۹ماهه مدیریت نشان از رشد قابل‌توجه تعداد رانندگان و مسافران این تاکسی اینترنتی دارد. بیش از ۲ میلیون راننده تأیید‌شده به ۲۲.۵ میلیون مسافر ثبت‌شده تپسی، خدمات ارائه می‌کنند. این ارقام نسبت به دی‌ماه ۱۴۰۰ به‌ترتیب ۳۵ درصد و ۲۵ درصد رشد یافته‌اند.

آن‌طور که در گزارش ارزش‌گذاری تپسی در دی ماه سال ۱۴۰۰ آمده بود، ارزش هر سفر ماهانه ۱۹۵ میلیارد تومان و درآمد ماهانه این شرکت ۲۹.۲ میلیارد تومان بوده است. حال ارزش سفرهای ماهانه تپسی با رشدی ۶۰ درصدی، ۳۱۳ میلیارد تومان گزارش شده. این تاکسی اینترنتی ماهانه به‌طور متوسط ۴۷ میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به سال گذشته نزدیک به ۶۱ درصد رشد داشته است.

این ارقام و میانگین تورم ۴۰ درصدی در کشور نشان می‌دهند تپسی عملکردی فراتر از تورم داشته است.

در گزارش تفسیری مدیریت تپسی، چهار مسیر برای رشد درآمد این شرکت در سال‌های آتی معرفی شده است: «ورود به شهرهای جدید»، «رفع اثرات همه‌گیری کرونا»، «مدیریت و کاهش هزینه‌ها»، «تغییر رفتار مصرف‌کننده و افزایش عمق بازار».

مدیران این شرکت اعتقاد دارند ورود به شهرهای جدید، تغییر رفتار مصرف‌کننده و افزایش عمق بازار با استفاده از منابع مالی تپسی امکان‌پذیر است. آن‌ها برای توسعه جغرافیایی و افزایش عمق بازار شهرهای فعلی بودجه‌ای ۴۵۰ میلیارد تومانی در نظر گرفته‌اند.

سرویس تپسی درحال‌حاضر در ۳۳ شهر ایران فعال است که نیمی از این شهرها در سال جاری تحت پوشش این تاکسی اینترنتی قرار گرفته‌اند.

سهام تپسی پس از افزایش سرمایه این شرکت، در بازار بورس تهران با قیمتی در حدود ۴۹۰ تومان معامله می‌شود. تمامی افرادی که کد بورسی دارند، می‌توانند سهام اولین استارتاپ بورسی ایران را خرید‌و‌فروش کنند.

پایان پیام/


منبع:farsnews.ir-خبرگزاری فارس

اشتراک با دوستان: اشتراک تلگرام تلگرام اشتراک واتس اپ واتساپ

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها