تحریم جدید آمریکا اعلام شد – تجارت نیوز

به گزارش تجارت‌نیوز، وزارت خزانه داری آمریکا امروز ۴ بهمن ۱۴۰۱ تحریم ۶ فرد و نهاد را به بهانه ارتباط با حزب‌الله لبنان اعلام کرد.
وزارت خزانه‌داری آمریکا امروز سه شنبه ۳ فرد و ۳ نهاد را به بهانه ارتباط با حزب‌الله لبنان در لیست تحریم‌های خود قرار داده است.
بر اساس اعلام وبگاه وزارت خزانه داری آمریکا، دفتر کنترل دارایی‌های خارجی این وزارتخانه (OFAC) در این خصوص اعلام کرد که تحریم های امروز به بهانه تسهیل فعالیت های مالی برای حزب الله لبنان در فهرست تحریم‌های این کشور قرار گرفته‌اند.

در بیانیه صادره از سوی دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا بدون ارائه هر گونه سند و مدرکی ادعا شده است: در مرکز این شبکه، صرافی لبنانی و «حسن موکلد» (Hassan Moukalled) یک کارشناس مالی قرار دارد که نقشی کلیدی در توانمند سازی حزب الله برای ادامه بهره برداری و تشدید بحران اقتصادی لبنان ایفا می کند!

این نهاد آمریکا در ادامه مدعی شد که «سی تی ای اکس اکسچنج» (CTEX Exchange) یک صرافی متعلق به «حسن موکلد» و پسران او از جمله «رایان موکلد» (Rayyan Moukalled) و «رانی موکلد» (Rani Moukalled) که فعالیت های مالی «حسن موکلد» و شرکتش را در حمایت از حزب الله تسهیل می کنند، تحریم کرده است.

منبع: دنیای اقتصاد

منبع:tejaratnews.com-تجارت نیوز

اشتراک با دوستان: اشتراک تلگرام تلگرام اشتراک واتس اپ واتساپ

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها