قیمت سکه پارسیان امروز ۲۹ دی ۱۴۰۱ – تجارت نیوز

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت جدید سکه پارسیان امروز ۲۹ دی را در ادامه بخوانید.

قیمت سکه پارسیان امروز پنجشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۱ در انواع سوت با عیار ۷۵۰ را در جدول زیر مشاهده کنید.سوت واحد اندازه گیری جرم طلا بوده و یک گرم =۱۰۰۰ میلی‌گرم = ۱۰۰۰ سوت است، لذا هر سوت برابر است با یک هزارم گرم.

قیمت سکه پارسیان امروز ۲۹ دی

سکه پارسیان (سوت)

قیمت (ریال)

سکه پارسیان ۰/۱۰۰ ۲,۳۵۰,۰۰۰
سکه پارسیان ۰/۱۵۰ ۳,۵۰۰,۰۰۰
سکه پارسیان ۰/۲۰۰ ۴,۶۵۰,۰۰۰
سکه پارسیان ۰/۲۵۰ ۵,۸۰۰,۰۰۰
سکه پارسیان ۰/۳۰۰ ۶,۹۸۰,۰۰۰
سکه پارسیان ۰/۳۵۰ ۸,۱۳۰,۰۰۰
سکه پارسیان ۰/۴۰۰ ۹,۲۸۰,۰۰۰
سکه پارسیان ۰/۴۵۰ ۱۰,۴۳۰,۰۰۰
سکه پارسیان ۰/۵۰۰ ۱۱,۵۸۰,۰۰۰
سکه پارسیان ۰/۶۰۰ ۱۳,۸۸۰,۰۰۰
سکه پارسیان ۰/۷۰۰ ۱۶,۱۸۰,۰۰۰
سکه پارسیان ۰/۸۰۰ ۱۸,۵۰۰,۰۰۰
سکه پارسیان ۰/۹۰۰ ۲۰,۸۰۰,۰۰۰
سکه پارسیان ۱/۰۰۰ ۲۳,۱۰۰,۰۰۰
سکه پارسیان ۱/۱۰۰ ۲۵,۴۰۰,۰۰۰
سکه پارسیان ۱/۲۰۰ ۲۷,۷۵۰,۰۰۰
سکه پارسیان ۱/۳۰۰ ۳۰,۰۵۰,۰۰۰
سکه پارسیان ۱/۴۰۰ ۳۲,۳۵۰,۰۰۰
سکه پارسیان ۱/۵۰۰ ۳۴,۶۵۰,۰۰۰
سکه پارسیان ۱/۶۰۰ ۳۶,۹۵۰,۰۰۰
سکه پارسیان ۱/۷۰۰ ۳۹,۲۵۰,۰۰۰
سکه پارسیان ۱/۸۰۰ ۴۱,۵۵۰,۰۰۰
سکه پارسیان ۱/۹۰۰ ۴۳,۸۵۰,۰۰۰
سکه پارسیان ۲/۰۰۰ ۴۶,۱۵۰,۰۰۰

دهن‌کجی ربع سکه به حراج دولتی

سکه بهار آزادی در لحظه نگارش این گزارش بیش از ۳۰۰ هزار تومان گران شد. این قطعه از سکه امروز ۲۱ میلیون و ۴۹۷ هزار تومان شد و نوسان زیادی داشت. نیم سکه نیز ۲۰۰ هزار تومان گران شد و به قیمت ۱۳ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان رسید.

ربع سکه نیز با افزایش ۶۰۰ هزار تومانی، یک کانال صعود کرد و با قیمت ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان معامله شد. همچنین حباب ربع سکه ۵۳۷ هزار تومان گران شد و بیشترین سهم از افزایش حباب را در خانواده سکه‌ها داشت.

سکه گرمی کمترین افزایش قیمت را داشت. این قطعه ۲۰۰ هزار تومان گران شد و با قیمت ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان معامله شد. قیمت طلا نیز روند افزایشی داشت.

هر مثقال طلا، با قیمت ۸ میلیون و ۷۳۴ هزار تومان معامله شد و افزایش ۱۱۲ هزار تومانی داشت. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با افزایش ۲۵ هزار و ۴۰۰ تومانی با قیمت ۲ میلیون و ۱۶ هزار و ۸۰۰ تومان معامله شد.‌‌ قیمت هر گرم طلای دست دوم یک میلیون و ۹۸۷ هزار تومان است.

گرانی طلا طبیعی است

در همین راستا عبداله مشکانی، کارشناس بازار، رشد فعلی قیمت در بازار فلز زرد را به دلیل فاکتورهای اقتصادی کشور، اجتناب‌ناپذیر دانست و به تجارت‌نیوز گفت: «به دلیل نداشتن رشد اقتصادی، اثر نقدینگی روی تورم تخلیه شده و اولین حوزه‌های تاثیرگذار نیز دلار، طلا و سکه است این در حالی است که اکنون نیمی از اثر نقدینگی تخلیه شده و هنوز تاثیر نقدینگی به طور کامل در بازارهای سرمایه خود را نشان نداده است.»

او ادامه داد: «اگر همین شرایط ویژه که بر اقتصاد و مسائل سیاسی حاکم است، ادامه داشته باشد قیمت‌ها در بازار طلا و سکه می‌تواند اعداد بالاتری را ببیند تا نهایتا اثر نقدینگی در بازار خنثی شود.»

این کارشناس بازارهای مالی درباره راهکار کاهش اثر نقدینگی در بازار سرمایه خاطر نشان کرد: «راهکار این است که جلوی رشد نقدینگی گرفته و سرعتش کُند شود و فعلا هم اتفاق خاصی در ۲ سال گذشته در این زمینه رخ نداده است.»

مشکانی گفت: «قیمت طلا و سکه پیرو دلار است. در فرمول قیمت‌گذاری طلا، اولین فاکتور نرخ طلای جهانی و دومین فاکتور نرخ دلار داخلی است. سکه الان در حال پیش‌خور کردن نرخ‌های دلار ‌ASD است.»

او تاکید کرد: «در حال حاضر سکه با دلار حدود ۴۵ هزار تومان معامله می‌شود. اگر اثر تورم به طور کامل در بازار تخلیه شود، طبیعی است که کسانی که با این نرخ در حال خرید هستند، آسیب خواهند دید. مگر اینکه دلار با اعداد بالاتر از نرخ فعلی مواجه شود.»

منبع:tejaratnews.com-تجارت نیوز

اشتراک با دوستان: اشتراک تلگرام تلگرام اشتراک واتس اپ واتساپ

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها