ماجرای سوء استفاده مدیران آبادانی از سهمیه واکسن پاکبان‌ها

به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، علیرضا احمدی، رئیس شورای عالی استان ها درباره واکسن های تزریق شده به اعضای شورای شهر آبادان گفت: من هم وقتی این خبر را شنیدم، بسیار ناراحت شدم و به شدت پیگیری کردم و اولین تماس را با امام جمعه  آبادان برقرار کردم و از او ماجرا را پیگیری کردم و بعد از آن با شهردار آبادان تماس گرفتم و توضیحی که داد این بود که هیچ یک از اعضای شورای شهر واکسن دریافت نکرده اند.

وی افزود:در نتیجه این پیگیری‌ها برای من لیست شبکه بهداشت درمان آبادان را فرستادند که در آن اسامی کسانی که واکسن را دریافت کرده اند ذکر شده که اسم اعضای شورای شهر در آن لیست نبود و سوالی که بنده از آن‌ها پرسیدم این بود که پس چه کسانی به غیر از پاکبان‌ها واکسن دریافت کرده اند؟ گفتند در کل ۲۱۹ دوز واکسن به عنوان سهمیه برای پاکبان‌ها داشتند برای ۵۰۰ پاکبان که در مرحله اول فقط ۳۰ نفر رفتند برای تزریق واکسن. به این جهت که با توجه به مطالبی که در فضای مجازی پخش شده فکر می‌کردند برایشان مضر است.

احمدی در ادامه گفت: طبق پیگیری‌های بنده از امام جمعه و شهردار آبادان درکل ۱۰۴ نفر واکسن زدند که ۸ نفر آن‌ها از مدیران شهرداری بودند و ۲۴ نفر از شهروندانی که بیماری زمینه‌ای داشتند و مابقی آن‌ها پاکبان‌ها بودند و حالا ۱۱۵ دوز واکسن باقی مانده و کسی متقاضی آن نیست.

وی افزود: ما می‌خواهیم که به حقیقت دست یابیم. بنا این نیست که کسی را متهم کنیم در صورتی که آن فرد نسبت به آن قضیه مقصر نباشد. من آن چیزی را که پیگیری کرده ام می‌گویم، تمام افرادی که اسم آن‌ها در لیست است کارت شناسایی و کارت ملی تحویل داده اند و بعد واکسن تزریق کرده اند و این اتفاق قابل بررسی است.

احمدی در پایان تصریح کرد: ما باید ماجرا را پیگیری کنیم تا ببینیم چه اتفاقی افتاده است و اگر واقعا شهرداری قصور کرده باشد باید دستگاه قضایی به ماجرا ورود کند، اما مسئله این است که اصلا از این واکسن‌ها استقبال نشده است.


بیشتر بخوانید

منبع:yjc.ir

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها