شاخص کل بورس با اُفت ۱۱ هزار و ۸۳۰ واحدی هفته را به پایان رساند – باشگاه خبرنگاران

آقای آرتا اسدی کارشناس بازار سرمایه گفت:از نظر تکنیکالی شاخص کل بورس امروز در وضعیت نزولی قرار داشت به هر حال شرایط فعلی قابل پیش بینی بود. اما از نظر خبری اخبار وضعیت سیاسی، سفر ریاست جمهوری به آمریکا بر روند بازار اثر گذار بود.

شاخص کل با اُفت ۱۱ هزار و ۸۳۰ واحد هفته را به اتمام رساند
ارزش معاملات بورس تهران امروز به حدود رقم هزار و ۲۴۷ میلیارد تومان رسید. «فارس»، «کگل» و «فولاد» سه نمادی بودند که بیشترین تاثیر را در شاخص داشتند و «شستا»، «خودرو» و «خگستر» سه نماد پر تراکنش بودند.

شاخص کل بورس ۱۱ هزار و ۸۳۰ واحد کاهش داشت و در تراز یک میلیون و ۳۵۵ هزار و ۲۲۹ واحد متوقف شد.

شاخص کل هم وزن هم با اُفت دو هزار و ۲۳۲ واحدی روی پله ۴۰۰ هزار و ۲۱۲ واحدی قرار گرفت. همچنین حجم معاملات امروز سهام در بورس تهران به تعداد ۳ هزار و ۷۰ میلیارد سهم به ارزش هزار و ۲۴۷ میلیارد تومان رسید.

شاخص فرابورس هم با اُفت ۹۹ واحد روی پله ۱۸ هزار و ۳۹۶ واحدی ایستاد. همچنین حجم معاملات امروز سهام در فرا بورس به تعداد ۹۰۳ میلیارد سهم به ارزش ۳۵۰ میلیارد تومان رسید.

برترین گروه صنعتی بورس

امروز خودرو بیشترین ارزش معامله را با مبلغ ۲۷۲ میلیارد تومان به خود اختصاص داد. همچنین «شیمیایی» و «فلزات اساسی» در رتبه‌های بعدی ارزش معاملات قرار داشتند.

بیشترین افزایش و کاهش قیمت در بورس

سهام شرکت‌های ختور، ولکار و غدشت بیشترین افزایش قیمت و سهام شرکت‌های های دانا، ثامان و وآذربیشترین کاهش قیمت را در بورس تهران تجربه کردند.

بیشترین افزایش و کاهش قیمت در فرابورس

سهام شرکت‌های ولشرق، حاسا و گکوثر بیشترین افزایش قیمت و سهام شرکت کزغال، شتوکا و حریل بیشترین کاهش قیمت را در فرابورس ایران تجربه کردند.

برترین عرضه و تقاضا در بورس

فردا، افران، همای بیشترین عرضه فروش را نماد‌های همای، افران و صمعاد ۲۱۲ در بورس ایران داشتند.

برترین عرضه و تقاضا در فرابورس

بیشترین تقاضای خرید سهام را شرکت‌های اعتماد، ثبات و اوصتا بیشترین عرضه فروش را نماد‌های اراد ۱۱۵، اوصتا و آوند در فرابورس ایران داشتند.

بیشترین ارزش و حجم معاملات سهام در بورس و فرابورس

نماد‌های وپارسا ۲، کمند و افران بیشترین ارزش معامله و نماد‌های وپارسا ۲، کمند ۲ و شستا بیشترین حجم معامله را در بورس تهران تجربه کردند.

نماد‌های اراد ۱۱۶، اراد ۸۶۴ و اراد ۵۸۴ بیشترین ارزش معامله و نماد‌های سپیدما ۴، ولشرقح و دی بیشترین حجم معامله را در بورس تهران تجربه کردند.

باشگاه خبرنگاران جوان اقتصادی بورس

منبع:yjc.news-باشگاه خبرنگاران

اشتراک با دوستان: اشتراک تلگرام تلگرام اشتراک واتس اپ واتساپ

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها