شاخص بورس ۱۱ هزار واحد افت کرد- اخبار بازار سهام | بورس – اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnim

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۵میلیارد و ۲۳۰میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۲هزار و ۷۷۲میلیارد تومان در بیش از ۲۳۹هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۱۱هزار و ۸۳۰واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۳۵۵هزار و ۲۲۹واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، معدنی و صنعتی گل گهر و فولاد مبارکه اصفهان شد و در مقابل شرکت‌های بانک کارآفرین، سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران و تامین سرمایه امین با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۴میلیارد و ۸۱میلیون ورقه به‌ارزش ۹هزار و ۶۳۲میلیارد تومان در ۱۵۹هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۹۹واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۸هزار و ۳۹۷واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی سرمایه‌گذاری صبا تامین، زغال سنگ پرورده طبس و بیمه اتکایی امین و بیشترین اثر مثبت بر این نماگر به نام صنایع مادیران، قاسم ایران و جنرال مکانیک شد.

انتهای پیام/

منبع:tasnimnews.com

اشتراک با دوستان: اشتراک تلگرام تلگرام اشتراک واتس اپ واتساپ

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها