ارزیابی عملکرد نمایندگان ایران در هفته اول لیگ آسیا ۲۰۲۱ | بامتن

ارزیابی تیم های فوتبال ایران در هفته اول لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱

اصغر مازیار، کارشناس فوتبال درباره ارزیابی اش از عملکرد نمایندگان کشورمان در هفته اول از رقابت های  لیگ قهرمانان آسیا اظهار کرد: به نظرم نتایج خوبی در هفته اول  بازی‌های آسیایی برای تیم‌های ما رقم خورد و ‌ای کاش تیم‌های فولاد و تراکتور هم برتری خود را حفظ می‌کردند تا شاهد پیروزی ۴ نماینده کشورمان در آسیا باشیم. به هر حال این موضوع نشان دهنده این است که ۴ تیم ایرانی با آمادگی و تدارکات لازم روانه مسابقات آسیایی شده اند و باید شرایط را طوری فراهم کنند تا آخر بازی‌ها بتوانند به روند خوب خود ادامه بدهند.  

مازیار درباره برد پرسپولیس برابر الوحده امارات گفت: تیم پرسپولیس با وجود این که نتیجه خوبی در نخستین بازی اش در آسیا  به دست آورد، اما در امر گلزنی دچار مشکل است و سیدجلال حسینی، مدافع سرخپوشان به الوحده گل زد. اگر پرسپولیس می‌خواهد در ادامه بازی‌های آسیایی موفق باشد، باید طرز فکر تهاجمی و رو به جلو داشته باشد و کادر فنی تغییری در ترکیب و آرایش تیم خود بدهد تا به گل دست یابند. برتری با یک گل در آسیا شکننده است و سرخپوشان باید شرایطی را فراهم کنند تا از موقعیت‌های گلزنی به نحو احسن استفاده کنند تا امتیاز به دست آورند.  

تیم الریان برای پرسپولیس  دردسرساز نمی شود  

کارشناس فوتبال درباره بازی پرسپولیس و الریان قطر در هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا گفت: امسال تیم الریان در رده‌های میانی جدول رده بندی قطر قرار دارد و به نظر نمی‌رسد که مشکل خاصی برای تیم پرسپولیس به وجود آورد. البته تیم پرسپولیس هم باید انسجام و تداوم خود را حفظ کند تا برابر حریف قطری خود به برتری برسد.  

او درباره این که تیم پرسپولیس می‌تواند از گروه خود صعود کند، بیان کرد: سطح فوتبال در آسیا بالا رفته است، اما تیم پرسپولیس هم با پیشینه و مهره‌های خوب خود می‌تواند از گروهش صعود کند.  

استقلال برابر الاهلی  اشتباهاتی در خط دفاعی داشت 

مازیار درباره پیروزی پرگل استقلال برابر تیم الاهلی عربستان اظهار کرد: تیم استقلال بعد از تغییر سرمربی خود بازی روانی ارائه می‌دهد، اما این تیم اشکالاتی هم دارد که باید به کادر فنی استقلال فرصت داده شود تا تفکراتش  را به تیم خود القا کند. علاوه بر این، آبی پوشان برد پرگلی برابر الاهلی به دست آوردند، اما اشتباهاتی در خط دفاعی داشتند که باید این مشکلات را حل کنند. تیم الاهلی در چند بازی گذشته خود گل‌های زیادی خورده است و این بار هم شکست سنگینی برابر استقلال متحمل شد. به هر حال تیم استقلال گام اول خود را محکم برداشت، اما این تیم باید مشکلات دفاعی خود را برطرف کند.

استقلال باید برابر الدحیل احتیاط را سرلوحه خود قرار بدهد

کارشناس فوتبال درباره بازی استقلال برابر تیم الدحیل بیان کرد: تیم الدحیل در بازی اول خود توانست الشرطه را شکست بدهد و این موضوع نشان می‌دهد که تیم‌های حاضر در گروه استقلال به دنبال صعود به مرحله بعد هستند. تیم الدحیل جزء ۳ تیم بالای جدول لیگ قطر محسوب می‌شود و سرمایه گذاری زیادی  کرده است؛ به همین علت استقلال باید احتیاط را سرلوحه خود قرار بدهد تا  حداقل امتیاز را برابر حریف خود به دست آورد. من برای تیم استقلال راه سختی را پیش بینی می‌کنم. با توجه به این که از هر گروه یک تیم در لیگ قهرمانان  آسیا صعود می‌کند، به همین علت نمایندگان ما باید از لحاظ جسمانی آماده باشند و امتیاز لازم را جمع کنند تا صعودشان به روز‌های آخر کشیده نشود.

کار تراکتور برای صعود از گروهش سخت است 

مازیار درباره تساوی پرگل  تراکتور برابر پاختاکور اظهار کرد: تیم تراکتور نشان داد که در ساختار و سازمان دفاعی خود اشکالاتی دارد؛ چون این تیم نتوانست برتری ۲ گله خود را حفظ کند و  در نهایت یک تساوی به دست آورد. به هر حال خطیبی باید برای سازمان دفاعی تیمش تدابیری در نظر بگیرد تا به راحتی گل نخورد.  

او درباره این که تیم تراکتور می‌تواند از گروهش صعود کند، گفت: به نظرم اگر تیم تراکتور با این شکل بازی کند، کار سختی  برای صعود  خواهد داشت. به هر حال سرخپوشان تبریزی در بازی‌های آینده باید اشکالات خود را برطرف کنند تا به موفقیت دست یابند. البته اگر به سابقه تیم پاختاکور نگاه کنیم، در آن صورت تساوی تراکتور برابر حریف ازبکی نتیجه خوبی تلقی می‌شود.

تیم فولاد با برنامه در آسیا بازی می کند 

کارشناس فوتبال درباره تساوی فولاد و السد قطر بیان کرد: به نظرم تیم فولاد کار بزرگی انجام داد و یک تساوی برابر السد به دست آورد. به هر حال  تیم السد، بدون شکست قهرمان لیگ قطر شده است و از مهره‌های خوبی برخوردار است. ژاوی، سرمربی السد نیز تجربه خوبی دارد. تیم فولاد به طور کامل حساب شده و با برنامه بازی کرد، اما در دقایق آخر دچار اشتباه شد و گل تساوی را دریافت کرد. فولادی‌ها با برنامه بازی می‌کنند و احتمال صعودشان به مرحله بعد لیگ قهرمانان آسیا وجود دارد.  

او درباره شانس صعود تیم‌های کشورمان به مرحله بعد لیگ قهرمانان آسیا، گفت: با توجه به این که یک تیم از هر گروه به مرحله بعد صعود می‌کند، کار برای دیگر تیم‌ها سخت می‌شود. البته در فوتبال اتفاقات و حوادث زیادی رخ می‌دهند و با قاطعیت نمی‌توانیم پیش بینی کنیم که کدام یک از نمایندگان ما به مرحله بعد آسیا صعود می‌کنند. البته  امید زیادی به صعود استقلال و پرسپولیس دارم، اما کار فولاد با وجود السد برای صعود سخت است. تراکتور نیز با این شکل فوتبال بازی کردن، کار صعودش به مرحله بعد سخت خواهد بود.

منبع: yjc.ir

دیدن پست با عکس در bamatn.com

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها