بورس

آخرین وضعیت بازگشایی نمادهای متوقف و «تفارس» – سنا

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، در توییت مدیرعامل شرکت فرابورس ایران، میثم فدایی، آمده است:

با مساعدت و دستور سازمان بورس، تلاش همکاران معاونت بورس ها و ناشران سازمان و معاونت ناشران فرابورس نمادهای معاملاتی متوقف، شفاف سازی خواهند شد. نمادهایی در روزهای گذشته بازگشایی شدند و نماد تفارس هم انشاالله به زودی بازگشایی خواهد شد نمادهای متوقف دیگر هم در حال پیگیری است.

آخرین وضعیت بازگشایی نمادهای متوقف و «ثفارس»

به گزارش سنا، پذیره‌نویسی عمومی شرکت تأمین سرمایه خلیج‌فارس از طریق بازار سوم فرابورس ایران و به روش ثبت سفارش قرار بود از شنبه ۸ آبان ماه ۱۴۰۰ آغاز می‌شد و به مدت ۳۰ روز ادامه می‌یافت. اما این پذیره‌نویسی تنها یک روز ادامه یافت.

در این پذیره نویسی ۱۵۱ هزار و ۶۸ شخص حقیقی و دو هزار و ۴۳ شخص حقوقی مشارکت داشتند.

سرمایه تفارس ۵ هزار میلیارد ریال است که ۶۰ درصد سهام آن معادل ۳ هزار میلیارد ریال از سوی مؤسسین تأمین شد و ۲ هزار میلیارد ریال نیز از طریق پذیره‌نویسی عمومی «تفارس» با قیمت هر سهم، هزار ریال برای افراد حقیقی و حقوقی از یک سهم تا حداکثر ‏۴۰ هزار سهم از طریق بازار سوم فرابورس تامین شد.

بازگشایی نماد «تفارس»

در ۱۶ فروردین ماه سال جاری بود که اطلاعیه‌ای مبنی بر بازگشایی نماد تفارس در سامانه کدال منتشر شد، جزییات این اطلاعیه به شرح زیر بود:

با توجه به درج نماد معاملاتی شرکت تامین سرمایه خلیج فارس (تفارس ۱) در تابلو زرد بازار پایه فرابورس ایران به اطلاع می‌رساند؛ نماد معاملاتی مذکور در صورت انتشار مجوز فعالیت، در روز چهارشنبه مورخ ۱۷ فروردین ۱۴۰۱ گشایش خواهد یافت. خواهشمند است سهامداران نسبت به تعیین کارگزار ناظر اقدام کنند.

اما، این بازگشایی در زمان یادشده رخ نداد تا اینکه امروز ۳ خرداد ۱۴۰۱ توئیتی از سوی میثم فدایی مدیرعامل فرابورس منتشر شد که نشان می دهد قرار است به زودی این نماد بازگشایی شود.

منبع:sena.ir

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها