🌟 مناسبت

نتایج مسابقات کشتی آزاد امروز شنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ – بامتن

نتایج کشتی آزاد امروز شنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ قهرمانی آسیا ۲۰۲۲ مغولستان

مسابقات ۵ وزن نخست رقابت‌های کشتی آزاد بزرگسالان قهرمانی آسیا از صبح امروز (شنبه) در شهر اولان باتور مغولستان آغاز شد و در پایان دیدار‌های مقدماتی رحمان عموزاد، علی سوادکوهی و محمدحسین محمدیان به دیدار فینال رسیدند، محمدمهدی یگانه جعفری راهی دیدار رده بندی شد و
رضا مومنی نیز از دور رقابت‌ها کنار رفت.

نتایج نمایندگان کشورمان در دیدار‌های مقدماتی ۵ وزن نخست به شرح زیر است

در وزن ۵۷ کیلوگرم رضا مومنی، پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل زانابازار زاندانبود دارنده مدال نقره آسیا از مغولستان با نتیجه ۱۰ بر ۶ مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر مقابل حریف هندی، مومنی از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۶۵ کیلوگرم رحمان عموزاد در دور نخست با نتیجه ۱۱ بر صفر مقابل عنایت اله از پاکستان به پیروزی رسید. وی در دور دوم با نتیجه ۹ بر صفر کایکی یاماگوچی قهرمان جوانان جهان از ژاپن را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله تسوگبادراخ تسیویسورن از مغلوستان را با نتیجه ۶ بر صفر از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. عموزاد در دیدار پایانی به مصاف باجرانگ پونیا دارنده مدال برنز المپیک و نقره و برنز جهان از هند می‌رود.

در وزن ۷۰ کیلوگرم محمدمهدی یگانه جعفری پس از استراحت در دور اول در دور با نتیجه ۶ بر ۲ مغلوب تایشی ناریکانی از ژاپن شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، وی نیز راهی دیدار رده بندی شد. یگانه جعفری در این دیدار به مصاف سیرباز تالگات قهرمان آسیا از قزاقستان می‌رود.

در وزن ۷۹ کیلوگرم علی سوادکوهی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با با نتیجه ۸ بر ۶ مقابل بیامبادورج انخبایار از مغولستان به پیروزی رسید. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۳ بر صفر یودایی تاکاهاشی از ژاپن را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. سوادکوهی در این دیدار به مصاف برنده کشتی گیران قرقیزستان و هند می‌رود.

در وزن ۹۷ کیلوگرم محمدحسین محمدیان در دور اول با نتیجه ۱۰ بر صفر ضیامحمد صفراف از ترکمنستان را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد ساتیوارت کادیان دارنده مدال نقره آسیا از هند گذشت و به دیدار فینال راه یافت. محمدیان در دیدار پایانی به مصاف باتزول اولزیسایخان از مغولستان می‌رود.

دیدار‌های رده بندی و فینال ۵ وزن نخست رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی آسیا عصر امروز برگزار خواهد شد.

منبع : yjc.news

دیدن پست bamatn.com
نتایج مسابقات کشتی آزاد امروز شنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ - بامتن

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها